نماد اعتماد الکترونیکی

شرایط و خدمات فروش کالا حافظ موبایل

 

کلیه دستگاه ها به دو صورت رجیستر شده و بدون رجیستری به مشتری تحویل داده خواهد شد  .دستگاه رجیستر نشده کاربران حرفه ای و همکاران خود مراحل رجیستر از سایت گمرک انجام می دهند.و از مشتری برای رجیستری کد ملی دریافت می شود. هر کد ملی در سال فقط یکبار امکان ثبت گوشی دارد. مشتری حتما کد ملی با یک شماره تلفن که حتما بنام یک نفر می باشند معرفی کند تا رجیستری انجام شود.

قبول و تایید شرایط برگشت کالا در صورت خرابی کالا

حضوری تک فروشی نداریم و لطفا بدون هماهنگی در مغازه درخواست تک فروشی نفرمایید.

در حال حاضر پرداخت در محل فقط مخصوص کاربران چابهار - نیکشهر - کنارک می باشد. همچنین بسته های شهر های استان که دارای اتوبوس یا سواری از ساعت 13 به بعد ارسال خواهند شد

برای بقیه شهرهای استان با اتوبوس یا سواری ارسال می شود.و هزینه ارسال بر عهده کاربر می باشد.اما راننده با کمترین هزینه ممکن صورت میگیرد.

برای تمامی شهرها کشور امکان پست کردن کالا فراهم است.

بدیهی است حافظ موبایل مسولیتی بابت مشکلات نرم افزاری دستگاه ها ندارد و این مشکلات با روز رسانی از سوی شرکت تولید کننده برطرف خواهد شد.

در صوریتکه سفارش در ساعات غیراداری و در روزهای تعطیل باشد، ارسال سفارش از اولین ساعت اداری روز بعد آغاز می شود.

در هر زمان که کاربر با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سایت شود می تواند در قسمت سفارش‌ها به مشاهده‌ی تاریخچه‌ی سفارشات و وضعیت هر سفارش بپردازد.

مکان و زمان تحویل کالا توسط کاربر خریدار در وب‌سایت حافظ موبایل به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاست‌های مشخص شده ارسال کالا (از جمله هزینه‌های مربوطه) ،  سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. و در صورت عدم حضور خریدار در مکان و زمان مشخص شده ، فروشنده حافظ موبایل هزینه‌های مربوطه را از خریدار طلب خواهد نمود. البته در صورت استفاده از خدمات پست ایران کالا در ساعات اداری تحویل داده می‌شود و انتخاب زمان تحویل بر عهده‌ی خریدار نیست.

در صورتی که فروشنده حافظ موبایل به دلایلی که خارج از اراده‌ی او است و  توان تحویل کالا را در موعد مشخص شده نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند ، خریدار  یا کاربر حق دارد بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای سفارش را فسخ نماید.